Başkanımız

Uzm Dyt Gökmen Gök

gökmengök1977 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretim ve liseyi İzmir’de okudu. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme Bölümünü 2000 yılında bitirdi. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Diyetetik yüksek lisansını kazandı. 2001 yılında Diyetetik lisansını bırakarak Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Toplu beslenme Lisansını 2004 yılında bitirdi. Lisans bitirme tezi olarak Diyabet Hastalarına “Diyabet Eğitimi”, Yüksek Lisans da “Bilgisayarlı Menü Planlama” tezlerini hazırladı.Hobi olarak başladığı bilgisayar programcılığını 1992 yılında beri profesyonel olarak sürdürmektedir. 2000 yılında bilişim sektöründe hizmet veren “Anka Aktif Yazılım” şirketini kurarak birçok şirkete ve merkezlere beslenme programları ve projeleri üretti. Dünya üzerinde ilk Windows tabanlı Total Paraneteral Nutrisyon programını yazdı. Eczacıbaşı|Baxter firması için geliştirdiği TuRkPAN (Türk Parenteral Nutrisyon Projesi) başta olmak üzere birçok kullanıcı tarafından kullanılan 7 bilgisayar programı ve projesi bulunmaktadır.

1999 yılında Türkiye’nin ilk diyet portalı olan diyetimiz.com’u kurdu. İnternetten diyet ve hasta takibi konusunda birçok proje ve portallara imza attı. Türkiye’nin ilk ücretli diyet portalını mydiyet.com’u 1994 yılında kurdu.

2003 yılında Healthia’da Nutrisyon Proje Yöneticisi olarak görev aldı. İlk Türk tatlandırıcısı olan FibreSweet’e gelişim ve satış pazarlama desteği sağladı. Light ürün geliştirme üzerine çalışmalar sağlayarak 300 üzerinde light ürün geliştirdi. Birçok light konseptin oluşturulması ve ürün geliştirmesinde görev aldı. 2007 yılında yiyecek sektöründe “SAMEK – Sağlıklı Hazır Yemek” markasını yarattı.

2009 yılında NYBTI-Türkiye Yaşam Koçu Eğitmeni olarak görev almaya başladı.NYBTI-Türkiye ekibi olarak Kilo kontrolü, besin destek ürünleri, HACCP, hijyen konularında dersler verdi. Yaşam Koçu olarak bireysel ve kurumsal hizmet vermektedir.

Sportif Yaşam Merkezinde TLC – Yaşam Değişikliği Tedavisi, light ürün sektörü, diyet portalı ve birçok şirkete arge desteği ve danışmanlık görevlerini sürdürmektedir. Yayınlanmış birçok kitap yazı ve makale bulunmaktadır. Televizyon ve radyo programları, söyleşiler, dergi yazarlığı gibi görevlerine devam ettirmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *